Bu haber 2656 kişi tarafından okundu.

İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Avrasya Üniversitesini Ziyaret Etti

Trabzon Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Avrasya Üniversitesini Ziyaret Etti

İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Avrasya Ünivers


Trabzon Kız Anadolu İmam Hatip lisesi öğrencileri, Matematik Öğretmeni Fisun Doğan ve Rehber öğretmen Ümmühan Usta beraberinde Avrasya Üniversitesini ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldılar.Yüze yakın Öğrencinin katıldığı ziyaret programında ilk durak Avrasya Üniversitesi Yomra Yerleşkesi oldu. Burada Şehitler anıtını ziyaret eden öğrenciler Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Levent Kalyon’dan bilgi aldılar. Kalyon, I. Dünya Savaşı sırasında çoğumuzun dedelerinin vatan uğruna şehit düştüğünü biliyoruz. Askere alınmışlar, gitmişler ve bir daha geri dönmemişlerdir. Çoğumuz nerde hangi cephede şehit düştüklerini bile bilmeyiz. Amacımız geçmişimizde atalarımızın bize bu vatanı nasıl emanet ettiğini gençlerimize öğretmektir. Gençlerimizin, dedelerinin neler yaşadığını, ne fedakarlıklar gösterdiğini iyi anlamaları gerekir, dedi.

Levent Kalyon
şehitler anıtı

ÖZBİLEN; MİMAR OLMAK AYRICALIKTIR

Öğrenciler Mimarlık Bölümü Proje tasarım sergisini de ziyaret ettiler. Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Özbilen misafir öğrencilere, Mimarlık Bölümünün çok zor bir bölüm olduğunu ama çokta zevkli bir bölüm olduğunu söyledi. Özbilen, mimar olmak ayrıcalıktır. Ben Tıp Fakültesini kazanan biriyim ama mimarlık bölümünü tercih ettim. Çok entelektüel olmanız gerekiyor, bilgi darağacınız çok geniş olması gerekiyor. Sadece tek doğrultuda giden bir meslek değildir mimarlık. Pek çok alanda bilgi sahibi olmanız gerekir, bunların hep sentezini yapmanız gerekir. Biz burada geleceğin en iyi mimarlarını yetiştirmek için çalışıyor ve uygulamalı eğitime çok önem veriyoruz, dedi.

ders
laboratuvar

CAF; LİSELİ ÖĞRENCİLERİMİZİ KENDİ DNA’LARINI İZOLE ETMEYE ÇAĞIRIYORUZ

Yomra Yerleşkesinde Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alaattin Hastaoğlu’nun Makine Mühendisliği öğrencilerine verdiği derse de katılan öğrencilerin Yerleşkedeki son durakları Moleküler Biyoloji ve Genetik Laboratuvarı oldu. Burada lise öğrencilerine yönelik yürütülen projeler hakkında Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yasemin Caf’tan bilgi aldılar. Caf, geçtiğimiz günlerde yaptığımız açıklama ile projemiz hakkında kamuoyunu bilgilendirmiştik. Liseli Öğrencilerimiz ile İlk faaliyetimiz DNA İzolasyon’u konusunda olacaktır. Yarım gün sürecek programda katılımcı öğrenciler Fen Edebiyat Fakültesi, Moleküler Biyoloji ve Genetik Laboratuvarında kendi DNA’larını izole etme imkânı bulacaklardır.  Ayrıca bu bölümler hakkında ve bölümlerin dünya ve özellikle de ülkemiz için önemi hakkında bilgilendirileceklerdir, öğrencilerimiz resmi internet sitemizde yayınlanan formu doldurarak yirmi kişilik guruplar halinde projeye katılmak için başvurabilirler, dedi.

Trabzon Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Ömer Yıldız ve Pelitli Yerleşkelerini de ziyaret ettiler. Anestezi, İlk ve Acil Yardım ve Diş Laboratuvarlarında incelemelerde bulunan öğrenciler Öğretim Görevlisi Meral Beldüz’den Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Meslek Yüksekokulu bölümleri hakkında bilgi aldılar.

alaattin hastaoğlu

 

Günün Öne Çıkanları

Anket
Üniversite Tercihinizde Neye Dikkat Edersiniz?
Mezunlarına [194]
Başarılarına [420]
Akademik Yapısına [545]
Sosyal Aktivitelerine [208]
Yurt Hizmetine [6]
Yönetim Şekline [26]
Öğrenci Kalitesine [80]

Resim Galerisi