Bu haber 1622 kişi tarafından okundu.

Google Üniversite Seçimim Uygulamasını Yayınladı

Dünyanın en büyük arama motoru Google, üniversite adayı öğrencilerin en doğru tercihi yapabilmeleri adına yeni uygulamasını geliştirdi.

Google Üniversite Seçimim Uygulamasını Yayınl


Dünyanın en büyük arama motoru Google, üniversite adayı öğrencilerin en doğru tercihi yapabilmeleri adına universitesecimim.withgoogle.com adlı yeni uygulamasını geliştirdi. Bu uygulama ile 127 devlet ve 83 vakıf üniversitesinde bulunan tüm bölümlerin taban puanlarını, puan türlerini, üniversitelerin konumlarını ve üniversiteye ait bilgileri öğrenebilirsiniz.

 
Uygulamanın Keşfet alanından  dilerseniz konum belirterek üniversite arayabilir, Bölüm ismi vererek hangi üniversiteler de olduğunu öğrenebilir, puanınızı ekleyerek ilgili puan ile hangi bölümleri alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.
 
Uygulama bunların yanı sıra Bağlan özelliği ile akademisyenlerden veya uzman kişilerden destek, öneri veya ipuçları sohbet şeklinde alabilirsiniz. Bağlan özelliğinin yanı sıra İlham al özelliği ile de alanından en uzman kişinin bölüm hakkında bilgisini alarak seçeceğiniz bölüm hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.
 
Bu uygulamayı nasıl kullanacağınız ise;
 
İlk olarak universitesecimim.withgoogle.com adresine giriş yapınız ve daha sonra orta alanda bulunan "OTURUM AÇ" butonuna tıklayarak oturum açınız. Şayet google hesabınız yok ise ücretsiz alabilirsiniz.
 
 
 
 

Günün Öne Çıkanları

Anket
Üniversite Tercihinizde Neye Dikkat Edersiniz?
Mezunlarına [195]
Başarılarına [423]
Akademik Yapısına [556]
Sosyal Aktivitelerine [208]
Yurt Hizmetine [6]
Yönetim Şekline [26]
Öğrenci Kalitesine [82]

Resim Galerisi