Bu haber 1753 kişi tarafından okundu.

Çevirmen birincisi Avrasya Üniversitesi`nden

Avrupa Birliği Bakanlığı Genç Çevirmenler Yarışması ön lisans birincisi Avrasya Üniversitesi`nden

Çevirmen birincisi Avrasya Üniversitesi`nden


16 Ocak 2016 tarihinde İstanbul’da altıncısı gerçekleştirilen Avrupa Birliği Bakanlığı Genç Çevirmenler Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Çeviri eğitimi veren 28 üniversiteden 72’si İngilizce, 27’si Almanca, 11’i Fransızca dillerinde olmak üzere, toplam 110 öğrencinin katılım sağladığı yarışmada Avrasya Üniversitesi Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Bölümü ikinci sınıf öğrencisi Nesibe ŞİMŞEK  Ön lisansta birinci oldu. Avrupa Birliği Bakanlığı yarışmanın sonucunu resmi sitesinden duyurdu.
 
 
ŞİMŞEK, BİZLERİ GURURLANDIRDI
 
Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ömer Yıldız, Rektör Aşkın Asan ve Genel Sekreter Gülay Yeniçeri Şimşek’i ilk kutlayan kişiler oldu. Yıldız, öğrencimiz hocalarının da büyük uğraşlarıyla büyük bir başarı kazanmıştır. Avrasya ailesini mutlu etmiş ve gururlandırmıştır. Bizlere düşen bu başarılı gençlerimizin önünü daha da açmaktır, diye konuştu.
 
 
 
ÖĞRENCİMİZİN BAŞARISI ÇOK BÜYÜK
 
Rektör Prof. Dr. Aşkın Asan ise Nesibe Şimşek’i yarışmaya hazırlayan hocası, Avrasya Üniversitesi Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Bölüm Başkanı Öğretim Görevlisi Merve Genel’e teşekkür ederek, alanlarında uzman hocalarımız öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmeye çalışıyorlar. Sevgili öğrencimizin gayreti, azmi takdire şayandır. Öğrencimizi bu büyük başarısından dolayı kutluyorum. Hocalarımız öğrencilerini her zaman bir yarışmaya katılacaklarmış gibi hazırlıyor, eğitiyorlar, çünkü hayat baştan sona yarışmalarla geçiyor, dedi.
 
 
ŞİMŞEK ÖDÜLÜNÜ BAKANLIKTA ALACAK, BÜRÜKSEL GEZİSİNE KATILACAK
 
Avrupa Birliği Bakanlığının düzenlediği Genç Çevirmenler Yarışmasında dereceye giren öğrenciler ilerleyen günlerde Bakanlıkta düzenlenecek sertifika töreninin ardından Nisan ayında Brüksel’de yerleşik AB kurumlarına yapılacak ziyaretle ödüllendirilecekler.
 

Günün Öne Çıkanları

Anket
Üniversite Tercihinizde Neye Dikkat Edersiniz?
Mezunlarına [194]
Başarılarına [420]
Akademik Yapısına [545]
Sosyal Aktivitelerine [208]
Yurt Hizmetine [6]
Yönetim Şekline [26]
Öğrenci Kalitesine [80]

Resim Galerisi