Bu haber 1712 kişi tarafından okundu.

Avrasya Üniversitesi Madde Bağımlılığına Hayır Dedi

Avrasya Üniversitesi bölgede düzenlediği sosyal sorumluluk projesiyle 5000 liseli öğrencisine madde bağımlılığına hayır dedi.

Avrasya Üniversitesi Madde Bağımlılığına Hayı


FOTO GALERİ
5 Bin Liseli Öğrenci Madde Bağımlılığına Hayır Dedi

Avrasya Üniversitesi bölgede düzenlediği sosyal sorumluluk projelerine hız kesmeden devam ediyor. Üniversitenin Bağımlılıkla Mücadele Merkezi, görevlendirdiği uzmanlarla Trabzon merkez ilçe Ortahisar ve tüm ilçelerinde toplam 35 lisede öğrencilere Madde Bağımlılığı konusunda bilgilendirme sunumu yaptı. Konu ile ilgili bilgi veren Avrasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aşkın Asan, son yıllarda gençlerin bağımlılık yapan maddeler ile tanışma yaşının çok küçük yaşlara indiğine vurgu yaparak, bölgenin önemli eğitim kurumlarından biri olarak bu konuda bilgi ve deneyimlerimizi liseli öğrencilerimizle paylaşmak istedik dedi.

Asan, proje kapsamında yaklaşık 5 bin liseli öğrenciye bağımlılık yapıcı maddelerin neler olduğunu, bunların ruhsal ve bedensel sağlığı ne denli etkilediği, madde bağımlısı olan gençlerin yaşamlarının nasıl değiştiği ve madde kullanımına yönelik gelen tekliflere nasıl hayır   diyebileceklerini öğrettik. Projenin asıl amacı madde bağımlılığına hayır diyen büyük bir genç kitle yaratmaktı. Bağımlılıkla Mücadele Merkezimiz bunu büyük oranda gerçekleştirmiş oldu. Öte yandan merkezimiz 2014 yılında  Başbakanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet DAVUTOĞLU’nun katılımıyla gerçekleşen ‘’Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı’’ gerçekleştirmiş, çalıştayın ardından bölgemizde geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizi her türlü kötü alışkanlığa karşı bilinçlenmelerini sağlamak amacıyla yeni projelere üretmeye devam etmiş bundan sonra da devam edecektir.

Avrasya Üniversitesi Bağımlılıkla Mücadele Merkezi Uzmanları, sunumlarının sonunda öğrencilerle birlikte bir de etkinlik gerçekleştiriyor. Etkinlikte öğrencilerden, kendilerine dağıtılan “Madde Bağımlılığına Hayır Diyorum! Çünkü …” yazılı kâğıtlarda ki cümleyi tamamlamaları isteyen uzmanlar, yazılan bu afişler ile çekilen fotoğrafları sosyal medyada #MaddeBağımlılığınaHayırDiyorum etiketleriyle paylaşıyorlar. Proje ile öğrencilerin kendi hayır cümleleri internet ortamında paylaşılmış ve aynı zamanda internetin daha verimli kullanılması da sağlanmış oluyor.

Günün Öne Çıkanları

Anket
Üniversite Tercihinizde Neye Dikkat Edersiniz?
Mezunlarına [194]
Başarılarına [420]
Akademik Yapısına [545]
Sosyal Aktivitelerine [208]
Yurt Hizmetine [6]
Yönetim Şekline [26]
Öğrenci Kalitesine [80]

Resim Galerisi